KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16691006
nr 1669 1006
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Björkar vid kust. Signerad. Akvarell, 18x12 cm, yttermått inklusive ram: 28x22,5
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
8.500 kr
Såld:
8.200 kr
måndag 16 december 2024
kl 18:57:53
7.600 kr
7.200 kr
7.400 kr (Budbetjänt)
8.000 kr
8.000 kr
8.000 kr (Budbetjänt)
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman